İSMEK KURS KAYITLARI BAŞLADI...

2008-09-03 21:12:00

2008-2009 eğitim dönemi kurs kayıtları 1 Eylül 2008 Pazartesi günü başlayan İSMEK, her yıl olduğu gibi bu yılda büyük bir ilgi ile karşı karşıya. Yeni dönem kurs kayıtlarına yoğun ilgi gösteren İstanbullular, kontenjanlar dolmadan kayıt yaptırabilmek için birbirleriyle yarışıyor. Bu yıl kurs merkezi ve branş sayılarını arttıran İSMEK, 218 kurs merkezinde 123 branşta eğitim verecek.


   ismek konusunda merak edilen konuları kısaca açıklayayım;

   İsmek,İstanbulun tüm ilçelerinde faaliyet göstermektedir.Bilgisayar teknolojileri,dil eğitimi,mesleki ve teknik eğitim,spor eğitimi,müzik eğitimi,el sanatları,Türk İslam sanatları,sosyal ve kültürel eğitimler ana eğitim başlıklarıdır.bu başlıklar altında bir çok branşta eğitim verilmektedir.branşları görmek için linke tıklayınız;

http://ismek.ibb.gov.tr/portal/bransgurupliste.asp

Gelelim ismek te verilen eğitimlerin hangi zaman aralıklarında verildiğine;1 Eylül itibari ile kayıtlar alınmaya başlanmaktadır.kontenjanı dolan  baranşta kurs bir an evvel başlamaktadır diğer branşlar ise 1 Ekim itibari ile başlamaktadır.Haftaiçi sabah,öğlen,akşam ve hafta sonu sabah öğlen akşam olmak üzere eğitim  gün içinde gruplara bölünmüştür.Kursiyerler istedikleri ,uygun oldukları zaman dilimi gruplarına kayıt olabilmektedirler.Kurs merkezinin yoğunluğuna ve kursiyerlerin  yoğunluğuna göre grupların açılımı belirlenir.Her kurs merkezinde sabah öğle akşam kurs veriliyor diye bir durum söz konusu değil,bir merkezde 3 grup diğer merkezde sadece 1 grup olabilir.

  Kursu başarı ile bitiren kursiyerlere  kurs bitirme sertifikası ,kursa katılıpta başarılı olamayan adaylara iyi katılım belgesi verilmektedir. 

Bence sizde zamanınızı boşa harcamak yerine hemen bir ismek kurs merkezine gidip  ilgi duyduğunuz bir alanda kaydınızı yaptırın.:)

285
0
0
Yorum Yaz